Zestawy do konsewacji i pielęgnacji okien
i drzwi PCV i ALU
 • Zestaw do konserwacji okien i drzwi

  W skład zestawu wchodzą trzy środki, które posiadają atest PZH.
  Preparat intensywnie myjący do powierzchni plastikowych i aluminiowych (150ml) – przeznaczony do czyszczenia i mycia powierzchni ram okiennych i drzwiowych z PCV i aluminium. Skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, zapobiega szybkiemu zabrudzeniu. Nie zawiera substancji ściernych i rozpuszczalników, nie narusza powierzchni mytej.

   

  Preparat do pielęgnacji elementów uszczelniających (100ml) – środek oparty na żywicy silikonowej, przeznaczony do pielęgnacji i konserwacji uszczelek. Uszczelki po zastosowaniu tego preparatu zachowują elastyczność co przedłuża ich żywotność. Chroni przed przymarzaniem uszczelek do profili.

   

  Smar do zawiasów i okuć (50ml) – bezkwasowy bezbarwny preparat oparty na komponentach silikonowych o właściwościach konserwujących i smarujących z przeznaczeniem do zawiasów i okuć i innych współpracujących elementów. Producentom i dealerom okien i drzwi wykonamy zestawy z ich logo i danymi teleadresowymi.

  zdj9

  Czy wiesz jak pielęgnować okna?
  .. JAK PIELĘGNOWAĆ … Aby przedłużyć żywotność i zachować pierwotną estetykę okien i drzwi wykonanych z PCV, należy stosować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne i konserwacyjne, do których należy: – mycie ram odpowiednimi środkami – konserwacja uszczelek – smarowanie zawiasów i okuć obwiedniowych Środek myjący do ram okien i drzwi, jako że mamy do czynienia ze specyficznym tworzywem i produktem (PCV jest “miękkie”, elektryzuje się statycznie, co powoduje przyciąganie zanieczyszczeń i mocne przyklejanie się ich do powierzchni, okucia w ramach), powinien spełniać odpowiednie wymagania. Przede wszystkim nie może naruszać chemicznie, czy też mechanicznie powierzchni ram, tj. nie może zawierać substancji ściernych i związków chemicznych rozpuszczających i penetrujących w tworzywo PCV. Pożądane jest, aby taki środek posiadał doskonałe właściwości myjące i odtłuszczające, oraz zawierał środki zapobiegające korozji, tzw. inhibitory korozji (okucia) i system antystatyczny. Stosowanie środków myjących zawierających substancje ścierne czy też związki chemiczne naruszające powierzchnię jest niedopuszczalne;
  powoduje to w efekcie zmatowienie powierzchni ram, powstanie mikro porów, a wnikający tam brud jest nie do usunięcia. Konserwacja uszczelek polega na naniesieniu na ich powierzchnię odpowiedniego środka zabezpieczającego przed szeroko pojętymi czynnikami atmosferycznymi i zapobiegającego przymarzaniu uszczelek do profili w okresie zimowym. Wymagania te spełniają odpowiednie preparaty oparte na żywicach silikonowych. Wewnętrzne mechanizmy okuć obwiedniowych nasmarowane są przez producenta i użytkownik nie ma możliwości ingerencji w nie, ale ma wpływ na to co jest na zewnątrz. Należy smarować: zawiasy, ruchome współpracujące elementy okuć obwiedniowych dostępne na zewnątrz, współpracujące rygle ruchome i nieruchome. To powoduje zmniejszenie sił działających na mechanizm klamki i system okuć obwiedniowych, przedłużając ich niezawodne działanie. Godnymi szczególnie do polecenia do stosowania są ogólnie mówiąc smary silikonowe, gdzie po nasmarowaniu odparowuje zawarty w nich rozpuszczalnik i pozostaje warstwa smarna silikonu. Zabiegi o których mowa powyżej najlepiej wykonać co najmniej dwa razy w roku, przed i po okresie zimowym, a smarowanie okuć, rygli ruchomych i nieruchomych przeprowadzić najlepiej po każdym myciu ram.
  zamknijX